top of page

Bu yiyeceklerin yardımı olmadan karın yağlarınızdan kurtulmayı denemeyin…!1) AvokadoYüksek yağ oranına sahip olmasına rağmen avokado sizi yağlandırmayacak bir besindir tabiki sağlıklı bir beslenme planı ile birlikte tüketildiğinde. Avokadoda bulunan oleik asit, sağlıklı tekli doymamış yağdır (MUFA- monusaturated fat) ve vücudunuzu açlık hissini bastırması için tetikler. Düşük glisemik indekslidir, kan şekerini dengeler, bu da aldığınız kalorinin vücudunuzda yağ olarak depolanmasını önler. Tüm bu etkileri hormonların dengede olmasına ve yüksek kortisol salınımını engellemeye yardımcı olur.


Avokado ayrıca potasyum açısından da zengindir ki alınan besinlerin enerjiye ve kas dokusuna dönüşmesine yardım eder. İçeriğindeki B vitamini, amino asitler, lifler hepsinin kilo kontrolünde ve kilo vermede rolü vardır. Bisküvi, kraker, cips gibi ara öğünlerinizi avokado ile değiştirerek kilo verme hedefinize doğal olarak ulaşabilirsiniz.2) Yeşil ÇayMetabolizmayı hızlandırıcı özelliğinden dolayı yeşil çay tüm kilo verme programları için mikemmel bir destekleyicidir. Birçok çalışma göstermiştir ki yeşil çay içmek metabolizmayı hızlandırarak ekstra ısı enerjisi üretme reaksiyonu başlatır. Bu da yağ yakımını tetikler. Yeşil çay genetik seviyede de kilo vermeyi destekler. Fazla yağların atılmasını sağlayan genleri desteklemekle birlikte yeni alınan yağların sindirim mekanizmasını hızlandırır.3)NarenciyelerGreyfurt, limon, portakal, mandalina gibi besinler kilo verme sürecinde çok yardımcıdır çünkü flavonoid denilen antioksidan yönünden çok zengindir. Bağışıklık sistemini desteklemekle beraber, karaciğerin yağ yakma ve kilo verme fonksiyonlarına yardımcıdır. Yapılan çalışmalarda flavonoidlerden biri olan naringenin tek başına, fast food gibi zayıf besleyici, yüksek şeker ve yağ içeren kötü beslenmenin negatitif etkilerini nötralize ettiği gösterilmiştir. Her gün bir narenciye tüketmenin, hatta sabahları limon sıkılmış 1 bardak su içmenin gözle görülür şekilde glikoz metabolizmasını iyileştirdiği, yağ yakımını desteklediği ,diyabet, metabolik sendrom ve obeziteyi önlemede yardımcı olduğu kanıtlanmıştır.4) Hindistan Cevizi YağıDüşük yağlı beslenme diyetleri bir çok insanın yağlardan koşarak uzaklaşmasına neden olmuştur, özellikle doymuş yağlardan. Oysaki yağların sağlıklı kilo kontrolünde, kalp ve damar sisteminde, beyin ve sinir fonksiyonlarında, kemiklerin gelişiminde, organlar üzerinde çok fazla önemleri ve faydaları vardır. Sağlıklı yağların yetersiz tüketimi vücut fonsiyonlarında gerilemeye, duraksamaya neden olabilir. Vücudunuzu kapalı moduna geçirebilir.


Hindistan Cevizi yağının termojenik özelliği vardır. İçeriğinde orta zincir yağ asitleri (Medium chain fatty Acids) oranı yüksektir. Orta zincir yağ asitleri vücutta doğrudan karaciğere oradan da sindirim sistemine geçerek enerjiye dönüşür, uzun yağ asidi zincirlerinden farklı olarak vücutta depolanmaz. Yağ yakımını hızlandırır. İştahı azaltır, daha az yemenizi sağlar. Karaciğerde yağ depolanmasını da engeller.Son söz, yalnızca bu besinleri tüketerek istediğiniz forma ulaşamayabilirsiniz.


Yağ yakımını hızlandıran gıdalara,egzersiz ve sağlıklı bir beslenme programıyla destek olmalısınız.6 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

LORDOZ

Yazı: Blog2_Post
bottom of page