top of page

İş yerinizde öğle yemeği alternatifleri...


İş yerinizde çıkan yemekler çok yağlı veya size uygun değilse ve dışarıdan yemek istemiyorsanız uygulayabileceğiniz basit ve hafif seçenekleriniz elbette mevcut!


Öğle yemeğinizin kalitesi günün geri kalan kısmındaki performansınızı ve kilo vermenizi ciddi şekilde etkileyecektir. Bu nedenle doğru bir öğle yemeği yemek çok önemli.Başarılı bir kilo verme ve kilo kontrolü sürecinde öğünlerde ne yenildiği kadar ne zaman yenildiği de önemlidir. Yapılan araştırmalarda öğle yemeğini saat 3'ten önce yiyenlerin çok daha kısa sürede çok daha fazla kilo verdikleri görülmüştür.İyi bir öğle yemeği sağlıklı, kompleks bir karbonhidrat, protein ve sebzeden oluşmalıdır. Tabağınızı 3'e böldüğünüzü düşünürsek, yarısı sebze veya salata, diğer yarısı da protein ve tam karbonhidrat olmalıdır.Örneğin, iş yerinizde et yemeği var. Yanına sebze ve salata alarak yemeğinizi tamamlayın. İş yerinizdeki beyaz pirinç, makarna ve ekmekten uzak durun. Dışarıda yiyecekseniz ızgara veya fırında balık, et, hindi, tavuk ve yanına salata şeklinde bir öğün alabilirsiniz.


Evden hazırlayıp yanınıza alacağınız öğle yemekleri en sağlıklı seçim olacaktır.Yulaf kepeği ile hazırlanmış bir dürüm içine aşağıdaki gibi malzemeler doldurarak harika bir öğün hazırlayabilirsiniz:-light ton balığı, yeşillik, domates, yanına salata,


-sotelenmiş sebzeler örneğin patlıcan çok yakışır, yanına light yoğurt


-tavuk göğüs eti, avokado yanına light ayran


-lor peyniri, dereotu, maydanoz yanına salata
Evde bulguru haşlayıp, içine yeşillikler, domates, salatalık, havuç, tavuk parçaları koyup hazırlayarak iş yerine götürebilirsiniz. Isıtmanıza gerek yok çok güzel doyurucu bir salata olacaktır.Yeşil mercimek salatası hazırlayıp götürebilirsiniz. (Masum tarifler bölümüne bakınız)Tam buğday makarna içine zeytin, lor peyniri, yeşil biber, kırmızı biber, brokoli koyup hazırlayabilirsiniz. Yanında light yoğurt.

2 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

LORDOZ

Yazı: Blog2_Post
bottom of page